AKP Yolsuzluk Dosyaları Video Görüntüleri

 
Bir AKP Yolsuzluğu Daha-Karamanın Oyunu
İçişleri Bakanlığı mülkiye başmüfettişleri, Karaman Belediyesi'ndeki bazı ihaleler ve işlemlerde yasadışı uygulamalar yapıldığı yönünde rapor hazırladı. İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, AKP'li başkan Ali Kantürk ile yardımcıları Mehmet Ali Böcü ve Mehmet Tekin'in de aralarında bulunduğu yöneticiler hakkında 7 ayrı konuda soruşturma izni verdi. Karara itiraz eden belediye yönetimi Danıştay'a başvurdu.
İçişleri Bakanlığı, Karaman Belediyesi'nde de bazı şüpheli uygulamalar üzerine ocak ayında inceleme başlattı.

Yasadışı işlem yapıldı
Kente giden müfettişler 8 konuyla ilgili olarak ön inceleme raporu hazırladılar. Belediyede 7 konuda yasadışı işlemler yapıldığı kanaatine varan müfettişlerin raporunda, sorumlular için soruşturma izni verilmesine neden olan işlem ve uygulamalar detaylı bir şekilde yer aldı.

7 KONUDA SUÇLAMA
Başkan vekilinin lokantası borçlu

1 2005 yılı için kentin temizlik işlemleriyle ilgili olarak belediye yönetiminin yaptığı ihalelerde düşük fiyat veren firmalar değişik gerekçelerle saf dışı bırakılarak, ihalenin Erenler A.Ş. adlı firmaya verilmesinde usulsüzlük yapıldı.
Kentin 3 yıllık temizlik işi için açılan benzer bir ihaleye Sakallıoğlu firması 8.2 milyon YTL, Erenler A.Ş. ise 10.5 milyon YTL teklifle girdi. Sakallıoğlu firması motorlu taşıtlar vergi borcu nedeniyle ihale dışında kaldı. Bunun üzerine ihaleyi yaklaşık 10.5 milyon YTL teklif veren Erenler A.Ş. kazandı. Teklifler arasında 2.3 milyon YTL fark olmasına karşın ihale onaylandı. Başkan'ın ihaleyi iptal yetkisi kullanılmadı. Belediye zarara uğratıldı.

2 Atatürk Bulvarı'na ışıklı kaldırım taşı ve ışıklı hız kesici alımında belediye zarara uğratıldı. Belediye, bu iş için 1250 "led"le aydınlatma yapan ışıklı kaldırım taşı lambası ile 400 ışıklı hız kesici aldı. İhaleye sadece üç firma davet edilerek İhale Kanunu ihlal edildi. Müfettişler bu iş için toplam bedelin KDV dahil 75 bin YTL'yi aşmayacağını, ancak belediyenin 92 bin 925 YTL ödeyerek 17 bin YTL zarara yol açtığını rapor etti.

3 Atatürk Öğrenci Yurdu'nun mobilya işleri yeterli fiyat araştırması yapılmadan, piyasa fiyatı üzerinden doğrudan temin yöntemiyle usulsüz olarak Okan Doğrama firmasına verilerek belediye 3 bin 200 YTL zarara uğratıldı.

4 Atatürk Bulvarı'ndaki ağaçların kesilmesi ve yerine dikilecek fidan alımında usulsüzlük yapıldı. Nergis Peyzaj adlı firmadan tanesi 40 YTL+KDV tutarında, doğrudan temin yoluyla, iki ayrı partide toplam 400 top aşılı akasya alımı yapıldı.
Firma her parti için 7 bin 800 YTL ile en ucuz teklifi vermesine karşın, kestiği faturalarda bu tutar 9 bin 204 YTL olarak gösterildi. Böylece iki işlem için KDV dahil 11 bin 800 YTL ödenmesi gerekirken, 18 bin 408 YTL ödenerek belediye 6 bin 608 YTL zarara uğratıldı.

5 Belediye Başkan Vekili Mehmet Ali Böcü'nün ortak olduğu Hatuniye Restoran'ın belediyeye 9 bin YTL'lik su borcu bulunduğu belirlendi. İşletmenin 9 dönemlik borcunun ödenmediği, müfettişlerin ön incelemeye başlamasının ardından borcun tahsili için icra takibi yoluna gidildiği saptandı. Temmuz 2005'te su saati mühürlenmesine karşın "mühür fekki" yapılarak işletmenin su tüketimine devam ettiği belirlendi.

6 Belediye tarafından, Ramazanda yoksul ve kimsesiz vatandaşlara dağıtılmak üzere 3 bin yardım paketi alındı. Ancak paketler belediye personeli, belediye şirketi çalışanları ve temizlik ihalesini alan Erenler A.Ş. adlı özel firmanın çalışanlarına da dağıtıldı.

7 İmar Müdürlüğü kontrol ekiplerince 20.04.2004-31.12.2005 arasında 47 adet yapı tadil zaptı tutuldu. Bunlardan sadece 2'si encümende görüşülüp karara bağlanarak işlem yapıldı. Diğerleri encümen gündemine alınmayarak yazı işleri müdürlüğündeki dosyasında tutuldu. 45 dosyanın müdürlükte işlem yapılmadan bekletilmesi şüpheli bulundu.
iyidost69 ist offline    

AKP İKTİDARINDA MEDYAYA YANSIYAN YOLSUZLUKLAR
 
Yeni Çağ gazetesi yazarı Vedat Yenerer AKP iktidarında gündeme gelen yolsuzluk iddialarını sıraladı. İşte yolsuzluklar listesi...
31.05.2007 09:14
 
<****** type=text/**********> <****** src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js" type=text/**********>
AKP dönemi yolsuzlukları

Değerli okurlar Akepe’nin 4,5 yıllık iktidarında medyaya yansıyan yolsuzlukları bir liste halinde hatırlatmakta yarar görüyorum.

1- İzmir TCDD Liman Taşıma İhalesi

TCDD İzmir Liman’ı için, yıllık 70 milyon dolarlık yükleme-boşaltma işleri için ihale hazırlığı yapılıyor. Daha sonra ihaleden vazgeçiliyor. İhalesiz olarak 15 yıllığına Reha Denizcilik ve Raden Lojistik isimli 2 şirkete veriliyor. Şirketlerin, 15 yılın sonunda arzu ettikleri takdirde 15 yıl daha ise devam edebileceği sözleşmede yer alıyor. (Toplam 30 yıl süreli) Toplam 2 milyar 100 milyon dolarlık iş, ihalesiz veriliyor. Bu firmalardan biri, sözleşme tarihinden 2 gün önce kuruluyor, diğeri de aynı gün kuruluşu gerçekleşiyor.

2-AYCELL-ARİA Birleşmesi

AYCELL-ARİA birleşmesinden doğan AVEA’nın yaklaşık 3 milyar dolarlık zararı, Hazine’ye yüklendi. İddiaya göre; Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanlık Teftiş Kurulu’nun, kamuyu zarara uğratan ve “hizmet nedeniyle emniyeti suiistimal suçu” işlediği öne sürülen Aycell yöneticilerinin, Savcılığın soruşturma istemine onay vermedi.

3-İBB Araç Sigorta İhalesi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin, ağır taşıtlar için sigorta ihalesi, 197 milyar lira ile AKP İstanbul Milletvekili Alaattin Büyükkaya’nın önceden ortağı olduğu Büyükkaya Sigorta Aracılık A.Ş’ye veriliyor.

4-TCDD İstasyon Yenilemesi

TCDD’den 10 istasyon yenileme ihalesi AKP Kadın Kolları MKYK Üyesi Emine Alioğlu’na veriliyor. Bu AKP’li müteahhit hanım, aynı zamanda fakirlere verilen yeşil kart sahibi. Önce devletten yeşil kartı alıyor, sonra da 10 istasyon yenileme ihalesini alıyor.

5-TMSF Otel İhalesi

TMSF, Ceylan Grubu’ndan, banka borcuna karşılık 52,5 milyon dolara Antalya’daki Deluxe Resort Otel’i alıyor. Devir öncesi otel fiyatı, ekspertif raporunda bu şekilde belirtiliyor. TMSF, aynı oteli bu sefer 25.3 milyon dolara Ulusoy Grubuna satıyor. Devlet 27 milyon dolar zarar ediyor.

6-Derince Arazi Alımı

Özelleştirme İdaresi, Yarımca Porselen Arazisi’ni, 30.5 milyon dolara bir özel şirkete satıyor. Devlet kuruluşu Erdemir, 82 milyon dolara aynı araziyi, bu sefer söz konusu özel şirketten satın alıyor. Devlet, 52 milyon dolar kendi arazisinden zarar ediyor. Ve Erdemir yönetimi, 2 yıldır bir liman için arazi aradıklarını ifade ediyor, 20 gün içinde en pahalısını seçiyor.

7-SEKA İhalesi

Fabrika, 30 Haziran 2003’te 1.1 milyon dolara Albayraklar A.Ş’ye satılıyor. Özelleştirme İdaresi, piyasa değerini 51 milyon dolar olarak belirliyor.

8-HALKBANKASI’nda 30 milyon dolarlık zarar

Devlet Bakanı Ali Babacan’a, Net Holding’in 30 milyon dolarlık kredisinin geri alınamayacağı ve hemen müfettiş görevlendirilerek olaya el konulması, aksi takdirde zaman aşımına uğratılacağı, TBMM Yolsuzlukları Araştırma Komisyonu’nca ve resmi yazılarla uyarıldığı halde, bir işlem yapılmamış ve 30 milyon dolar gibi bir alacak zaman aşımına uğruyor.

9-Trilyonluk buğday vurgunu

Şirketler Toprak Mahsulleri Ofisi’nden (TMO) 140 bin liraya ihracat yapmak kaydıyla, aldıkları 10 bin ton buğdayı, ortalama 300 bin lira fiyatla iç piyasaya sürdüler. Toprak Mahsulleri Genel Müdür Vekili İsmail Kemaloğlu ise, şirketlerin haksız kazanç sağlamasını “ihraç etmek için ucuza alınan buğdaylarla şirketler, istediğini yapabilir” diye trilyonluk vurgunu savundu.

10-Mavi Akım Doğalgaz Ek Protokolü

19 Kasım 2003 tarihinde, Ruslarla ek protokol imzalanıyor. Türkiye, “F1 Formülü” nden vazgeçip, Rusların istediği FO’yu kabul ediyor. Ve 1 Nisan 2005 tarihi itibariyle 8,5 milyar dolar fazladan ödemeye Türkiye razı oluyor. Ana Muhalefet Partisi, konuyla ilgili gensoru verdi Erdoğan bizzat oylamaya katılıp, gensorunun reddedilmesini sağladı.

11-AYCELL-SIEMENS Anlaşması

Siemens’ten alacağı 10 milyon Euro’nun tahsili için harekete geçen Aycell, Bakan Binali Yıldırım’ın engeline takıldı. Aycell, 2001 yılında Siemens ile sözleşme imzaladı. Ancak, Siemens yükümlülüklerini yerine getirmedi. Hukukçular, bu nedenle Siemens’in günlük 96 bin Euro ceza ödemesi gerektiğini belirledi. Miktar artınca, Aycell alacağını tahsil etmek için girişimlere başladı. Devreye Bakan Yıldırım girdi. Aycell yönetimi, apar topar değiştirildi, alacaklar rafa kaldırıldı.

12- İstanbul’daki vurgun

İstanbul Ataşehir’de mülkiyeti Emlak Gayri Menkul YO’ya ait olan binlerce daire, tapuda satış fiyatlarının ortalama 8 kat altında gösterilerek yaklaşık 20 milyon YTL vergi kaybı yaratıldı. Bu işlemlerde daireler ortalama 250 bin YTL’ye satılırken, tapu kayıtlarında satış bedelleri 25 bin ile 35 bin YTL arasında gösterildi.

13-Bingöl Deprem Konutları

Bingöl’de Toplu Konut İdaresi Başkanlığı’nca 2016 konut inşa ediliyor. Tanesini 38 milyardan yaptırıyorlar. TOBB da aynı yerde ve aynı projeyle 480 konut yaptırıyor ve aynı konutu 30 milyara mal ediyor. 1 konutta 8 milyar fark oluşuyor. Başbakan’ın açılışını yaptığı bu konutlar daha içine girilmeden çürüyor.

Vedat YENERER/YENİ ÇAĞ

__________________________________________________________________

 


 

 

Asfalt Tesisinden Rahatsız Olan

Site Sakinleri İmza Topladı;

Haber: Asfalt Tesisinden Rahatsız Olan Site Sakinleri İmza Topladı; Tesis Yöneticileri İse Tepkileri Siyasi Buluyor
Resmi büyütmek için tıklayın

Zonguldak'ın Kozlu beldesi Fatih Sitesinde oturan apartman sakinleri, Kozlu sahasının yanındaki alana kurulan asfalt tesisinin "çevreye kötü koku yaydığı ve balkonlara zift bıraktığı" gerekçesiyle işletmenin başka bir yere kaydırılmasını istiyor.


Zonguldak'ın Kozlu beldesi Fatih Sitesinde oturan apartman sakinleri, Kozlu sahasının yanındaki alana kurulan asfalt tesisinin "çevreye kötü koku yaydığı ve balkonlara zift bıraktığı" gerekçesiyle işletmenin başka bir yere kaydırılmasını istiyor. Asfalt tesisinin yetkilileri ise 4 bin filtreli tesisten duman değil, su buharı çıktığını ve Çevresel Etki Değerlendirilmesi (ÇED) raporu olan tesisin bölgeye zarar vermesinin mümkün olmadığını belirterek, "Bu tepkiler herhalde siyasi bir nedenle yapılan birşey. Tesis bir ay önce faaliyete başladı, şikayetler bir yıl önce başladı." diyor.

Mahalle sakinlerinden maden emeklisi Mehmet Tancan, tesislerin kurulduğundan beri balkonlarda oturamaz hale geldiklerini belirterek, "Balkona gelen yağlı tozların ve yapışmış yağlı kirin buradan geldiğini anlamış bulunmaktayız. Asfalt tesisine biz karşı değiliz. Ama şu anki yeri mahalleye yakın. 2 kilometre ileride çok daha uygun boş alan vardı, oraya kurulabilirdi" dedi. (Cihan Haber Ajansı) 16.06.2007 12:42

 

Haber Resimleri

 Asfalt Tesisinden Rahatsız Olan Site Sakinleri İmza Topladı; Tesis Yöneticileri İse Tepkileri Siyasi Buluyor Asfalt Tesisinden Rahatsız Olan Site Sakinleri İmza Topladı; Tesis Yöneticileri İse Tepkileri Siyasi Buluyor Asfalt Tesisinden Rahatsız Olan Site Sakinleri İmza Topladı; Tesis Yöneticileri İse Tepkileri Siyasi Buluyor

_________________________________________________________________

 

recep tayyip erdogan 
 
<****** language=********** src="/includes/float.js">
 


«   »
<****** type=text/**********>arx('recep tayyip erdogan');

 <****** type=text/**********>x(0,608024,'C y C o');

 

 1. Salmacis / 25.04.2004 00:30:00 / # 608050
  belediyecilik zihniyetiyle başbakanlık yapmaya çalışan bünye. zaten zamanında belediyeciliği de bakkal mantığıyla yürütmüştür. her ağzını açışında çam deviren ve hala başbakanlığın ağırlığının farkına varamamış kişi.
  Atatürk'ün adını her ağzına alışında içimden geçenlerin kitaplara sığmayacağı insan.
  <****** type=text/**********>x(0,608050,'Salmacis');
 2. cahil / 25.04.2004 00:44:00 / # 608083
  Türkiye'yi tek haneli enflasyon rakamlarına indirmi$, faizleri %20'ler dolaylarına çekmiş, ihracatı %35-40 gibi attırmı$, kıbrıs'ta 40 yıldır çözülemeyen ve hiç bir zaman çözülemeyecek denilen sorunu bir $ekilde çözmü$, yabancı yatırımcıları Türkiye'ye çekmi$, dünyanın en büyük $irketlerinin ceo'larını Türkiye'ye yatırım yapmaya ikna edebilmi$, yıllardır süren ekonomideki darboğazı yava$latmı$, krizi ortadan kaldırmı$, ba$bakanın öksürmesı ile dü$en borsayı düzene sokmu$ ve yabancıları borsaya çekmi$, yıllardır dolar kurları yüzünden borç aldığı için iflas etmi$ insanlar için dolar kurunu yerinde tutmu$ ve hatta geriletmi$, Türkiye'de ilk defa
  stk'lara bu kadar destek verip, bütün konularda fikirlerie ba$vurmu$, yıllardır biriken hiç bir hükümetin ödeyemediği nemaları ödemeye ba$lamı$, uluslararası değerlendirme kurulu$larınca sürekli negatifte olan görünümü pozitife çevirmi$, gsmh'yi 2000 küsürlardan 3750$'a çıkarmı$ bir hükümetin lideri.. * * *
  (
  °bkz: önyargı)
  <****** type=text/**********>x(0,608083,'cahil');
 3. damien / 25.04.2004 01:13:00 / # 608150
  görülen oki kitleleri rahatlıkla uyutabilende bir insanmış. türkiye ayarında bir ülke ekonomisinin 1.5 yıl gibi kısa bir sürede bir hükümet tarafından düzelmeyeceğini anlayabilecek bilgi düzeyinde olan bir insan için hiçbir yararı olmayan aksine izlediği politikalarla ülkeyi günden güne batağa sürükleyen zat. enflasyonun düşüşü ecevit hükümeti ve derviş in
  imf ile yaptığı ekonomi politikalarının bir sonucudur, ayrıca ekonominin düzeldiği falan da yok ve işsizlik ikiye katlanmış durumda. avrupa birliğine uyum yasaları çerçevesinde saman altından su yürütmek sureti ile medyayıda arkasına alarak ülkeyi hafiften götürmektedir kendileri.doların düşüşü bir hükümet başarısı değildir amerika nın hali hazırda avrupa piyasaları ile olan soğuk savaşından kaynaklanmaktadır. kıbrısı satmakta bir çözüm olarak algılanabilir pek tabiki de. hal böyle olunca 3000 € ile geçinememekten yakınıp iş takibi de yapar kendisi. buyrun size türkiye cumhuriyetinin başbakanı(!), görmek isteyene tabi..
  <****** type=text/**********>x(0,608150,'damien');
 4. aileen wuornos / 25.04.2004 19:56:00 / # 609632
  güngör menginin deyimiyle yeterlik ve derinliği olmayan karizma...
  <****** type=text/**********>x(0,609632,'aileen wuornos');
 5. welbane / 27.04.2004 14:12:00 / # 614535
  (
  °bkz: bu böyle biline)
  <****** type=text/**********>x(0,614535,'welbane');
 6. arathorn / 02.05.2004 00:36:00 / # 628830
  güney kıbrıs icin dünya tanıyor ben tanımasam ne yazar diyerek yine yapmıstır yapacagını bu herif.
  *.sen daha kuzey kıbrısı güney kıbrıs ile eşit konuma getiremeden nasıl böyle konusabilirsin.güney kıbrısı herkes tanıyor olabilir ama sen tanımasan diger devletler gözünde bi haysiyetin olur belki.zamanında yapılan hersey bosuna mıydı demez mi onca sehit yakını,onca gazi.gelmişsin bi de rauf denktas görevinden ayrılmalı diye vıdı vıdı ortada kabadayı misali konusuyosun.kırk yıldan beri kendini milli bi davaya adamıs bu insan hakkında ileri geri olur olmadık yerlerde yorum yapıyosun.senin gibi denyolar bu ülkenin basına gelmeden önce yani bu devlet kıbrısın arkasındayken,kıbrıs rauf denktas ve onun gibi düsünenler sayesinde vatan topragı olarak kaldı.ama sen simdi seni bu ülkenin basına getiren amerikaya yalakalık yapmak ugruna,kendi kıcınızı kurtarmak ugruna ülkenin bunca seneden beri süre getirdigi milli politikaları degistirmeye kalkıyosun.sormazlar mı sana neden böyle seyler yapıyosunuz diye.herhalde verecegin cevap daha basbakan sıfatını almadan bile gittigin yabancı devletlerin baskanlarına verdigin sözler olamaz degil mi?sen yine halkı sizin önünüzü acıyorum diyerek kandırmaya devam ediceksin ama unutma ki bu ülkede herkes o kadar aptal degil.hükümet olarak ne bok yerseniz yeyin ama bu ülkeyi diger devletlerin önünde böyle haysiyetsiz,onursuz durumlara düsürmeyin.yoksa bu halkın size verecegi cevap emin olun sandıkta yasanabilecek herhangi bi hezimetten daha büyük olacaktır!
  <****** type=text/**********>x(0,628830,'arathorn');
 7. yakov / 07.05.2004 13:23:00 / # 642618
  Sapına kadar Atatürkçü olsa bile bu karakteriyle yinede zerre kadar güvenmeyeceğim insan.
  <****** type=text/**********>x(0,642618,'yakov');
 8. utq206 / 14.05.2004 15:59:00 / # 661061 / *
  -1 ay sonra sınava girecek 1 milyon 800 bin insanın, sikindirik insanların okuduğu sikindirik "arka bahçeleri" yüzünden
  hayatlarıyla oynamaya and içmiş,
  -kendine güvenipte oy veren laik-demokrat kesimin oylarını haram etmesine sebep olmuş,
  -ne mal olduğunu sonunda belli etmiş,
  - "yok ekonomi iyi, yok kıbrıs'ı çözdü" diye hakkında methiye düzenleri göt etmiş,
  -türkiye'nin başına erbakan'dan sonra gelmiş en kötü ikinci şey. hak, adalet gibi kavramlardan yoksun, halkının anasına göz dikmiş başbakan.
  <****** type=text/**********>x(0,661061,'utq206');
 9. burgerqueen / 14.05.2004 16:38:00 / # 661204
  başına büyük işler açmaya hazırlanan, haysiyetsiz, 4 çocuk babası,
  emine erdoğan'ın kocası olan insan, başbakan. içi boş bir kutudur, iyi bir hatip olmaktan başka elle tutulur hiç bi yanı yoktur.
  <****** type=text/**********>x(0,661204,'burgerqueen');
 10. beni birak saraba bak dayi / 17.05.2004 01:45:00 / # 668161
  Başbakan koltuğunda oturan Nakşibendi müridi (İSKENDERPAŞA DERGÂHINDAN) olduğu söyleniyor.
  <****** type=text/**********>x(0,668161,'beni birak saraba bak dayi');
 11. bombing for peace is like fucking for virginity / 23.05.2004 12:52:00 / # 682132
  Kaş yaparken göz çıkarmış başbakan.Başarılı olmuş özürlü vatandaşlarımızı ödüllendirirken,kolları olmamasına rağmen ağzı ile resim yapan kişiye kol saati armağan etmiştir.
  Kim de var bu zeka,bu detaycılık aman tanrım,bu kişi türkiyenin başına gelmiş en iyi şeylerden biri olsa gerek(!)...
  (
  °bkz: tansu çiller) *
  <****** type=text/**********>x(0,682132,'bombing for peace is like fucking for virginity');
 12. truecolors / 23.05.2004 13:50:00 / # 682211
  Seversiniz ya da sevmezsiniz ama Recep Tayyip Erdoğan ve arkadaşları Türkiye için gece gündüz çalışıyor ve iyi bir şeyler yapmak için çabalıyorlar. Niyet okuyuculuğuna soyunmayı bırakıp yaptıkları bir çok şeyi görmezden gelebilirsiniz elbette ama beğenmediğiniz, bir türlü sizin gönlünüzdeki "doğru"yu seçmediğini düşündüğünüz halk bunları takdir etmeyi bilir ve sandıkta gerekli cevabı verir. Darbe ile devrilir diye bekleyenlere ise tek bir şey denebilir, gündüz düşleri görmeye devam etsinler ancak bu ülkede darbe yapmak bir şey ister. Dolayısıyla boş yere bekleyecekler. Ben yıllarca CHP-DSP'ye dönüşümlü oy vermiş biri olarak bile, bu adamı takdir ediyorum. Laiklik vs. teraneleriyle ülkeye hiçbir şey vermeyen, laf üretip çözüm üretmeyen darbe siyasetçileriyse artık midemi bulandırıyor.
  <****** type=text/**********>x(0,682211,'truecolors');
 13. truecolors / 23.05.2004 14:28:00 / # 682281
  Bir şey daha eklemek istiyorum. Entry'leri okuduğumda medyanın dolduruşuna gelerek bilmeden, araştırmadan yazılmış bir çok şey var. Şu Taliban şeyhi konusu mesela. O fotoğrafın çekildiği yıllarda ABD ve tüm dünya Rus işgaline karşı sözü geçen adamı destekliyor, Türkiye Cumhuriyeti de elbette. Dolayısıyla o günün koşullarında değerlendirmek lazım. Ama ne gezer! Maksat kara çalmak olsun da!
  <****** type=text/**********>x(0,682281,'truecolors');
 14. Maurizio / 24.05.2004 01:43:00 / # 683527 / *
  oğlunun yurt dışında bursla okuması nedeniyle, mitinginde ben de burs istiyorum diye pankart açan genci korumaları al sana burs diye kafa göz dövmüştür... böyle gençler
  provokatördür. komünisttir. meydan vermemek lazımdır. verecen bunların beline beline odunu. yoksa başa çıkılmaz...
  <****** type=text/**********>x(0,683527,'Maurizio');
 15. nan / 04.06.2004 21:01:00 / # 705308
  bir oğlunun ismi necmettin dir.
  *
  <****** type=text/**********>x(0,705308,'nan');
 16. DeLi_DuMRuL / 05.06.2004 23:44:00 / # 707185
  Başbakan Tayyip Erdoğan'la röportaj yapan, İsrail'in saygın gazetelerinden Haaretz, "Şeyh Yasin'in intikamı" başlıklı haberinde İsrail-Türkiye arasında son dönemde yaşanan gerilimi yorumladı. Erdoğan'ın "Bugün Filistinliler kurban... Maalesef İsrail, Filistinliler'e, kendisine 500 yıl önce davranıldığı gibi davranıyor. İnsanları, helikoplerle bombalamak, çocuk, kadın, yaşlı ayrımı yapmadan öldürmek, buldozerlerle evlerini yıkmak..." sözlerine dikkat çekilen yazıda, şu değerlendirme yapıldı: "Erdoğan, Refah'taki ölümler karşısında İskandinavyalı bir barış eylemcisi kadar büyük şok yaşıyor. Erdoğan dünyanın farkında olmayan bir genç değil. O, kendi sorunları olan ve İsrail ile ilişkileri kendisine sıkıntı yaratan bölgesel büyük bir gücün başında bulunan, deneyimli bir devlet adamı... Erdoğan İsrail'e diyor ki: Siz göze batan hareketlerde bulunurken bizim duyarlı olduğumuz konuları dikkate almıyorsunuz... Erdoğan delirmedi. O İsrail hükümeti ile tarihi bir yakınlığı olan 'Türk, İsrail vatandaşları ve Musevileri' ayrı tuttuğu tutarlı ve bir politika yürütüyor. Eğer bir başbakan diplomatik ilişkiler sistemini değiştirerek, direk olarak vatandaşlara seslenmeyi tercih ediyorsa, bu gerçek bir problem olduğunun ispatıdır"... "Erdoğan için dönüm noktası, Mart ayı sonunda Şeyh Yasin'in öldürülmesi oldu" değerlendirmesi yapan gazete, ismini açıklamayan üst düzey bir Dışişleri yetkilisinin de şu sözlerine yer verdi: "Üst düzey bir Müslüman liderin öldürülmesine rağmen İsrail ile sıkı ilişki içinde olmayı Türkiye ne kendi halkına ne de Müslüman ülkelere anlatabilir." Haaretz, Erdoğan'ın ay sonunda İran'a bir ziyarette bulunacağını, ayrıca Suriye ile de ilişkilerin geliştirilmesi için çaba harcadığını belirterek, "Düşmanlar ve bizim yüzümüzden kararsız kalan dostlar arasında bir ittifak oluşmaya başladı" yorumunu yaptı. Gazete bütün bu kırılmalara sebep olan Şeyh Yasin'in öldürülmesine gönderme yaparak, şu değerlendirmeyi yaptı: "Acaba kimse Türkiye'nin bu tarz bir olayı tolere edemeyeceği konusunda yetkilileri uyardı mı? Acaba bizim yanımızdaki ülkelerin bu olaydan sonra zor durumda kalacağı konusunda yetkilileri uyardı mı? Hamas, Şeyh Yasin'in intikamının alınacağını söylüyor. Hiç gerek yok. Çünkü intikam alındı."
  <****** type=text/**********>x(0,707185,'DeLi_DuMRuL');
 17. cahil / 06.06.2004 16:54:00 / # 708236
  ba$bakanlığı bıraktığında hakkında çok fazla iyi $eyler söylediğimiz siyasetçilerin olmadığı bir ülkede ba$bakanlığı bıraktığında hakkında iyi $eyler söyleyebileceğim, $imdiden bu ülke için geride iyi bir $eyler bıraktı diyebileceğim bir siyasetçi.. vaad ettiği
  eylem planı okunduğunda $u ana dek söyleyipte yapamadığı ender sorun uygulamakta olduğu vergi politikalarıdır.. onun dı$ında kayda değer bir $ey söz konusu değil..
  <****** type=text/**********>x(0,708236,'cahil');
 18. kirmizi-beyaz / 09.06.2004 00:03:00 / # 712342
  Görmemişler ailesi ya da görmemişin biri başbakan olmuş tutmuş
  * unu çıkarmış şekli, gittiği her yere çoluğunu çocuğunu karısını gelinini sülalesini toplayıp öyle giderek, *Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olarak şahsımı derinden utandıran şahıs. Oturduğu yerde ,memleketin itibarını arttıran!Taşı toprağı satan!enflasyonu yok eden!, oğluna trilyonluk düğün yaptığı için, takmadığı memleketim insanının da aynı durumda olduğunumu zannediyor nedir dediğim zat.
  <****** type=text/**********>x(0,712342,'kirmizi-beyaz');
 19. ferro / 21.06.2004 20:51:00 / # 732018
  '1970’lerin ortaları olmalı… Milli Türk Talebe Birliği (MTBB) Üstad Necip Fazıl Kısakürek için bir jübile düzenleyecektir. Jübilede Üstad’ı takdim edecek üniversite öğrencisinin seçileceği gün, Necip Fazıl iki namzedi dinliyor.

  İlki, övgülerle dolu uzun bir metin okumaya kalkıyor. Üstad, sonunu getirmeden ‘Yeter!..’ diyor ve ikinci namzet, küçücük bir kağıda yazdığı takdimi okuyup bitiriyor. Üstad yerinden doğruluyor ve “Bu genç beni takdim etsin!” diyor. Jübile gerçekleşiyor ve ardından pek çok ilde ‘o genç’ Üstad için yapılan etkinliklerin takdimini yapıyor. ‘O genç’, geçtiğimiz akşam AKM’de gerçekleşen ‘Doğumunun 100. Yılında Necip Fazıl Kısakürek Yılı’ etkinlik programının açılışında konuşan Başbakan Tayyip Erdoğan’dan başkası değildi. Kaderin ne büyük cilvesi… Necip Fazıl’ın doğumunun 100. yılını kutlamak, şiirleriyle büyümüş ve kendisini ‘takdim etmiş’ bir başbakana ve yine kendisini okuyup seven bakanlara nasip oldu.'

  Ali Çolak,21.06.2004,Zaman Gazetesi

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !